Abandoned vault.
Background for picture I’m drawing right now. Like how it looks and save without characters.
Пыль висела в воздухе, гул и стоны ржавого металла разносились по заброшенному убежищу. С потолка и стен осыпалась краска, а из гнилых труб сочилась мерзкая грязная жижа. Что то двигалось в темноте. Защитные системы покинутого убежища зловеще поблескивали сенсорами. Мы спускались глубже в его смрадные недра…
cloudzapper8 reblogged this from twotail813
cloudzapper8 liked this
soup-pup liked this
greenflight liked this
vladakway liked this
dark-wolf-blr reblogged this from twotail813
dark-wolf-blr liked this
raykrieger0 liked this
sirtrasher liked this
kilamuri liked this
explosivepotatow liked this drakedragon239 liked this
angrysoulcapturer liked this
fox-e liked this blizzardlight liked this
blizzardlight said: - Мы сейчас спускаемся по служебному проходу сталинской ветки метро, которая сейчас размонтирована, но вот есть там сбойка с действующей веткой… Ой, там сенсоры ИК, надо осторожнее, а то потом принималово будет…
blog-antoshka-us-blog-blog liked this
askhollowdiscordandpony liked this
fallfeatherspony liked this
crypticunicorn liked this
interestinganontemporarily liked this
starmastersm liked this
maximums55 liked this
christal-shimmer liked this
gh0st2045 liked this your-little-ellie liked this
randystrike liked this kostyaniwe liked this
askug liked this
testtubetheunicorn liked this
simplybackwards liked this
magicmaster390 liked this taintfare liked this
gesr-watermill liked this tfc0234 reblogged this from twotail813
tfc0234 liked this
delicatelylewdstrawberry liked this deceived-forlorn-and-unheard liked this
rarityismywaifu liked this
owlenigma liked this
lutnar liked this sanek73926 liked this
xodious reblogged this from twotail813
xodious liked this
kazidarktechnology liked this zushken liked this
hasikon liked this
kymon-catalyst reblogged this from twotail813
twotail813 posted this
- Show more notes
